White Corn Flour

Lakror me miell misri dhe presh

Perbersit:

Miell misri Dieta 500 gr

Presh 1 kg

Vaj 100 ml

Djathe I therrmuarĀ  3 luge gjelle

Veze 1 kokerr

Qumesht 1 gote

Kripe e piper sipas deshires

Preshte pastrohen ,lahen dhe grihen holle

Kaurdisen me lyre ne zjarr te ngadalshem ,te mbuluar me kapak sa te zbuten

Kur ta kene pire lageshtiren e tyre preshte atehere shtohet qumesht ,zihen 2-3 minuta

Hiqen nga zjarri u hidhet veze ,perzihen qe te behet nje mase e njejte ,shtohet djathe I therrmuar dhe rregullohet me kripe e piper. Mielli I misrit sitet , merret me shume se gjysma e tij dhe hidhet ne tenxhere . Aty hidhet lyre,kripe dhe uje I nxehte sa te behet nje mase e trashe por e derdhur , e cila hidhet ne nje tave e lyer me lyre dhe sheshohet.

Mbi te derdhen preshte e pergatitur ,siper hidhet me site ose me dore pjesa tjeter e miellit sa te mbuloje krejt siperfaqen . Sperkatet me qumesht oseme uje sa te laget I gjithe mielli , I hidhet lyre dhe piqet ne furre .

Lakrori me miell misri gjithnje sherbehen te nxehta

dieta2016White Corn Flour