Miell Gruri për Bakllava

1 kg miell gruri Dieta

6 kokrra veze

6 luge kafeje kripe

½ kg arra te qeruara

1 kg sheqer

½ kg gjalpe

uje mjaftueshem per te krijuar brume jo shume te forte

Ndajme brumin ne dyzet sfera te vogla te cilat me pas hollohen ne peta,

fillon shtrimi I petave ne tepsi  dhe ne cdo dy peta bejme sperkatje me gjalpe

Ne mes shperndajme sasine e arrave te shtypura . Pasi kemi perfunduar me shtrimin e petave , ndajme bakllavane ne rombe dhe e vendosim ne furre per ta pjekur ne temp 200 grade . Pasi pjekja ka perfunduar , pergatisim sherbetin te cilin ia hedhim te nxehte.

dieta2016Miell Gruri për Bakllava