Miell Gruri Dieta

Perbersit:

-2 gota uji miell gruri Dieta

-1 filxhan me uje te ngrohte (45grad C)

-7.5 gr maja,

-2 luge gjelle vaji ulliri ,

-1lug caj kripe,

-2 luge caj sheqer

1.Ne nje tas te vogel ,te tresim majane ne uje te ngrohte

E leme 10 minuta derisa te zbutet.

  1. Ne nje tas te madh perziejme miellin Dieta , vajin e ullirit, kripen, sheqerin

dhe perziejme majane . Perziejme derisa te formohet nje brum I forte e mbulojme per rreth

30 minuta dhe e leme derisa derisa te dyfishohet ne vellim . Nderkohe furren e ngrohim ne

  • ade C)
  1. E hapim brumin ne nje siperfaqe te sperkatur me miell duke formuar nje forme te rrumbullaket . Mbulojeni me salce dhe asortimentet tuaja te preferuar dhe e fusim per rreth 20 minuta ne furre derisa te marre ngjyre kafe te arte.
dieta2016Miell Gruri Dieta